Kolorowy świat drukarek

Ogłoszenie archiwalne

HP – gigant w świecie sprzedaży elektroniki, zapoczątkowali ją dwoje studentów z uniwersytetu Stanford. Ciężko w to dziś uwierzyć, jednak początek firmy miał miejsce w garażu jednego z nich, w mieście Palo Alto w Kalifornii. Pierwszym produktem, od którego zaczęła się ta przygoda był oscylator dźwiękowy. W sprzedaży istaniały już podobne artykuły aczkolwiek w tym projekcie (model 200A) wykorzystano żarówki jako rezystora. Przez co cena za ich towar wynosiła ok 47 $ za sztukę, gdzie przeciętna cena konkurencji wynosiła ok 198 dolary. Firma pozyskała pierwszego klienta, był to Walt Disney, który dokonał zakupu na testy osiem sztuk.
W pierwszych latach firma zajmowała się głównie produkcją przyrządów elektronicznych, specjalizacją był sprzęt najwyższej klasy w dziedzinie pomiarowej. Z taśm produkcyjnych zjeżdżały takie towary jak: oscyloskopy czy woltomierze. Firma HP opracowała wiele śmiałych rozwiązań, na które przyznano im patenty. Przedsiębiorstwo nadzwyczaj dobrze funkcjonowało, powstały osobne oddziały produkujące. wytwarzano między innymi ekwipunek elektroniczny medyczny w tym kardiomonitory, elektrokardiografy i inne podobne urządzenia, sprzęt pomiarowy i analityczny taki jak spektrometry gazowe, cieczowe i masowe. Z pewnością swój sukces zawdzięczają dobrej sieci handlowej, za pomocą której odbiorcami ich sprzętu były największe firmy takie jak NASA czy DARPA.
Ich dużym sukcesem w latach początkowych firmy jest uznanie firmy HP przez magazyn Wired za wynalazcę pierwszego komputera na świecie. Wydarzenie to było w 1968 roku, w zasadzie maszyna ta przypominała bardziej kalkulator niż komputer, niemniej jednak dokonanie zostało w pamięci do dnia dzisiejszego. www.tonerytuszedrukarki.pl

Wyświetleń: 2923

Zobacz również

Renowacja, konserwacja ławek parkowych, ogrodowych
SERWIS APARATU FOTOGRAFICZNEGO
Skup Aut,Samochodów,Motocykli,Motorów ----- Płacimy Gotówką
Pompa olejowa do tokarki TUC 50 - - FIRMA WERIKO
Analiza i propozycja dopłaty do odszkodowań z OC
Ta strona korzysta z plików cookies. Parametry ich działania możesz ustawić w swojej przeglądarce. Więcej na ten temat możesz zobaczyć [ tutaj ].
X