To ogłoszenie jest już aktywowane.

materiały eksploatacyjne do drukarek (tusze, tonery)

Ogłoszenie archiwalne

HP – kolos który zna cały świat, zapoczątkowali ją dwoje studentów z uniwersytetu Stanford. Ciężko w to dzisiaj uwierzyć, ale pierwsze kroki firma stawiała w garażu jednego z założycieli, w mieście Palo Alto w Kalifornii. Pierwszą rzeczą od której rozpoczęła się ta historia był oscylator dźwiękowy. W sprzedaży istniały już podobne produkty aczkolwiek w tym projekcie (model 200A) zastosowano żarówki jako rezystora. Dzięki temu cena za ich towar wynosiła ok 48 $ za sztukę, gdzie średnia cena konkurencji wynosiła ok 205 $. Firma zdobyła ważnego klienta, był nim Walt Disney, który dokonał zakupu na testy 8 sztuk.
Na początku firma projektowała głownie przyrządy elektroniczne, specjalizacją był wyposażenie najwyższej klasy w dziedzinie pomiarowej. Z fabryk wychodziły takie towary jak: oscyloskopy czy woltomierze. Firma HP opracowała wiele nowatorskich rozwiązań, na które przyznano im patenty. Przedsiębiorstwo nadzwyczaj dobrze działało, co chwile otwierano nowe osobne zakłady produkujące. Był produkowany ekwipunek elektroniczny medyczny w tym kardiomonitory, elektrokardiografy i inne pokrewne urządzenia, przyrząd pomiarowy i analityczny czyli spektrometry gazowe, cieczowe i masowe. bez wątpienia swój sukces zawdzięczają odpowiedniej sieci handlowej, za pomocą której odbiorcami ich sprzętu były największe firmy takie jak NASA czy DARPA.
Jednym z największych sukcesów jest uznanie firmy HP przez magazyn Wired za wynalazcę pierwszego komputera na świecie. Miało to miejsce w 1968 roku, co prawda maszyna ta przypominała bardziej kalkulator niż komputer, ale osiągnięcie zostało w pamięci do dnia dzisiejszego. www.igalo.pl

Wyświetleń: 8014

Zobacz również

Uwaga. Przegrywanie kaset video VHS i innych na płyty DVD
Głowica 1.75 MK8 MKV Wade E3D drukarka 3D J-Head Bowden
Blok grzejny grzewczy głowica drukarka 3D RepRap Wade E3D
Mata samoprzylepna do ABS PLA Druk 3D RepRap drukarka Heatbed
Ta strona korzysta z plików cookies. Parametry ich działania możesz ustawić w swojej przeglądarce. Więcej na ten temat możesz zobaczyć [ tutaj ].
X